Natura

w unikalny sposób chroni delikatne obszary intymne przed zakażeniami. Tworzy tam środowisko, w którym zamieszkuje dokładnie kontrolowana mieszanka drobnoustrojów, które razem działają, aby utrzymywać odpowiedni poziom pH (ok. 3.8-4.0), który z kolei pomaga bronić się przed szkodliwymi grzybami i bakteriami.

Ten doskonale wymyślony ekosystem czasem się zaburza, spada poziom pH i ekosystem wytwarza nieprzyjemne dla nas objawy: swędzenie i stan zapalny. Również zmiany środowiska mogą przyczynić się do rozwoju zakażeń bakteryjnych lub grzybiczych. Te zmiany mogą być wywołane przez choroby, stres, zmiany poziomu hormonów lub antybiotyki, z których wszystkie mogą naruszać równowagę pomiędzy mieszkańcami intymnego ekosystemu.

 

Styl Twojego życia

również wpływa na zachowanie równowagi w ekosystemie Szacuje się, że aż 60% kobiet traci równowagę, ale mogą ją przywrócić wprowadzając zmiany niektórych przyzwyczajeń. Na przykład, korzystanie z obcisłej bielizny syntetycznej może ograniczyć napowietrzanie okolic intymnych, spowodować wzrost wilgotności, które sprzyja rozwojowi szkodliwych mikroorganizmów.

 

Coraz powszechniejsze

jest korzystanie z intymnych antyperspirantów, dezodorantów i wkładek, a także odzieży eliminującej przykry zapach dzięki uwalnianiu np. jonów srebra. Wszystkie te czynniki mogą mieć druzgocący wpływ na zmianę flory okolic intymnych. To z kolei może zaburzyć równowagę intymnego ekosystemu przez co naturalne mechanizmy obronne przestaną działać.

 

Gdy Twój intymny ekosystem

nie może już naturalnie zapewnić ochrony, DermaSilk® INTIMATE przywraca równowagę. Prosta zmiana bielizny może skutecznie zmniejszyć potrzebę codziennego korzystania z wkładek, intymnych antyperspirantów i przywrócić normalną równowagę.