Fundamenty skuteczności bielizny DermaSilk® INTIMATE:

 

 

Właściwości jedwabiu naturalnego

Włókna jedwabiu są białkiem przypominającym ludzkie włosy zarówno pod względem fizycznym, jak i struktury chemicznej, są przy tym bardzo mocne - szwy z jedwabiu są używane w chirurgii do szczególnie wrażliwych i narażonych na infekcje miejsc.

Nici jedwabne skręcone są z bardzo długich włókien (ok. 900 m), dzięki czemu, nie ma możliwości, by pod wpływem zmian wilgoci czy tempe-ratury, końcówki włókien wykręcały się lub odchodziły od materiału podrażniając skórę.

Dodatkowo jedwab ma właściwości termoregulacyjne. Po kontakcie z ciałem bardzo szybko dostosowuje swoją temperaturę do temperatury ciała i stale ją utrzymuje. Cciało ludzkie nie wydziela wtedy nadmiaru potu (co jest częstym zjawiskiem, szczególnie u dzieci z problemami skóry). Nie traci więc wilgotności i nie wysusza się.

Jedwab potrafi także absorbować nadmierną wilgotność - aż do 30% swojej wagi bez odczucia mokrości, która jest następnie oddawana stopniowo, przez co skóra pozostaje właściwe nawilżona.

 

Sposób wykonania bielizny DermaSilk® INTIMATE

Specjalna obróbka powoduje oczyszczenie włókien naturalnego jedwabiu z kleju serycyny, tzw. potencjalnego alergenu.

Produkcja gwarantuje przewiewność oraz właściwą elastyczność. Podczas tego procesu nie używa się barwników ani wybielaczy by w tym celu wykluczyć ryzyko alergii.

W celu nadania bieliźnie właściwej elastyczności dodana jest nić z elastyny, która owinięta przez nić jedwabną w żaden sposób nie dotyka do skóry.

Gwarancja jakości: producent, włoska firma Al.Pre.Tec posiada certyikfat ISO 9001:2008 na procesy związane z projektowaniem i produkcją odzieży leczniczej.

 

Czystość mikrobiologiczna materiału

Z materiałem DermaSilk® trwałe związany jest czynnik przeci-wdrobnoustrojowy, antybakteryjny i przeciwgrzybiczy. Czynnik ten (AEM 5772/5), jest skuteczniejszym środkiem wobec chemicznych dodatków.

Podstawowym wyróżnikiem czynnika zastosowanego w materiale DermaSilk® jest jego bezpieczny sposób działania: AEM 5772/5 działa mechanicznie, podczas gdy inne czynniki (np. jony srebra i triclosan) zabijają bakterie i inne drobnoustroje poprzez uwalnianie trującej substancji chemicznej.

Czynnik AEM 5772/5 nie uwalnia żadnej substancji toksycznej ponieważ jest w całości trwale związany z powierzchnią włókien jedwabiu wiązaniem silanowym.

Cząsteczki czynnika przyciągają mikroorganizmy czyli bakterie, zarodniki grzybów i inne, które następnie, w kontakcie z po-wierzchnią czynnika mają przebijane błony komórkowe i natychmiast giną.

Dr n. med. Izabela Żelazny

Specjalista w dziedzinie dermatologii i wenerologii

DermaSilk® jest przebadany dermatologicznie i alergologicznie.
Wolny od barwników i wybielaczy. Jest także hypoalergiczny oraz

nie zawiera szkodliwych cząsteczek srebra ani żadnych substancji mogących przenieść się na skórę wywołując podrażnienia.